Rozhlasová muzejní noc

17.06.2016

V sobotu 11. června 2016 se konala 13. Pražská muzejní noc. Český rozhlas se do této akce zapojil poprvé a já jsem u toho samozřejmě nemohl chybět.

Prohlídka bez průvodců začínala ve Studiu 1 a následně pokračovala přes režie Studia 1. Dále jsem se přesunul s ostatními návštěvníky do dalšího patra kde se nachází Studio 7. Které je ve stejných prostorách jako legendární Studio 7 ze srpnových dnů roku 1968. Původní studio již neexistuje celá historická budova prošla před několika lety rozsáhlou rekonstrukcí. Pak prohlídka pokračovala přes další studia až do Studia 2 včetně režie, kde bylo možnost nahlédnout do serverovny. Z Režie 2 jsem se přesunul do Rozhlasové muzea, kde se jsem se dozvěděl další zajímavosti z historie vysílání a mezi nové exponáty přibyl Blattnefon (předchůdce magnetofonů). Na závěr vchodem z Vinohradské ulice jsem navštívil vysílací studio Radia Wave a na chvíli jsem se stal účastníkem živého vysílání.

Myslel jsem že mě rozhlas nemůže ničím velkým již překvapit, ale každý den otevřených dveří je pokaždé jiný ale a něčím originální.