Moje záliba...

Moje záliba je historie rozhlasového vysílání na celém světě. K tomuto koníčku jsem se dostal docela náhodně. Bylo to na sklonku léta 1996, když jsem na Českém rozhlase slyšel pořad Takoví jsme byli, který byl věnován ukázkám z rozhlasového archivu. Do té doby mě zajímala historie 20. století. Netrvalo dlouho a já jsem přesedlal z historie 20. století na rozhlasovou.

Postupně jsem se začal obracet na jednotlivé rozhlasové společnosti, tenkrát jen formou dopisu. Jak začal být internet rozšiřován po zemích koruny české, tak jsem začal shromažďovat rozhlasovou historii mimo jiné i pomocí internetu.

Postupně se začala vytvářet sbírka různých upomínkových předmětů z jednotlivých stanic, aniž bych si to zpočátku uvědomoval. Dnes sbírání upomínkových předmětů, různých publikací a dokumentů spojené s rozhlasovým vysíláním je už moje plnohodnotná záliba, ale nadále se věnuji i rozhlasové historii a součastnosti.

Rozhlasová součastnost se zanedlouho stavá rozhlasovou minulostí. Změny, které probíhají v rozhlasovém éteru příjdou pamětníkovi, jako by se staly včera. A mnohdy už uplyne řada let. Jen zkuste zapátrat ve své paměti jakou měla původně vaše stanice znělku (jingl) a jakou má dnes. Tento rozdíl na tomto webu nenaleznete s ohledem na autorská práva, ale rozdíl vizuální (hl. loga) naleznete.

Pravidla webu

  1. Tyto webové stránky mají jen informační charakter, tudiž nejsou založeny na výdělečné činnosti.
  2. Veškeré materiály pocházejí z mé soukromé sbírky, nebo byly pořízeny na veřejně přístupných místech (výstavy, muzea,...)
  3. Veškteré fotografie podléhají autorskému právu. Fotografie jsem pořídil já sám osobně nebo mám souhlas autora.
  4. Veškeré informace pocházejí z oficiálních zdrojů nebo dobového tisku.
  5. Loga rozhlasových stanic pocházejí z materiálů, které mám ve svém soukromém vlastnictví (samolepky, letáčky, fotografie plakátu na veřejnosti).
  6. Žádné obrazové materiály (fotky, loga, letáčky,...) nepocházejí z internetu.